تجهیز سیستم فروشگاهی بر اساس قانون صنفی

تجهیز سیستم فروشگاهی بر اساس قانون صنفی

تجهیز سیستم فروشگاهی بر اساس قانون صنفی

جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
| ۹:۵۶:۴۶ PM
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ ۰ نظر ۱۸۸۴ بازدید

تجهیز سیستم فروشگاهی بر اساس قانون صنفی

نیاز فروشگاه ها به تجهیز سیستم .

برای ایجاد فروشگاهی مجهز به سیستم امنیتی و همچنین مجهز به سیستم توزین فروشگاهی و سیستم پوز باید در نظر داشت که این مجموعه به طریقی طراحی و جمع آوری گردد که با ماده 71 قانون صنفی مغایرتی نداشته باشد.

اولین گام تجهیز فروشگاه به سیستم امنیتی :

سیستم امنیتی شامل دوربین مداربسته و دزدگیر یا گیت فروشگاهی میباشد که در زیر به اختصار توضیح داده شده .

دوربین مداربسته : نوع ساده ی این سیستم یک دوربین و مانیتور میباشد که به شکلی که تصاویر متحرک جلوی دوربین بر روی صفحه نمایشگر قابل نمایش است ، در حالت پیش رفته تر میتوان بر تعداد دوربین ها افزود و همچنین انواع سیستم های کنترل زاویه ی دید ، سیستم بزرگ نمایی دوربین و سیستم های ضبط کننده و انتقال تصویر و نیز سیستم چند پارچه سازی تصاویر را به مجموعه افزود .

دزدگیر فروشگاهی یا گیت : به گیت های فروشگاهی هوشمند ( دزد گیر لباس ) آنتنی در خروجی جداکننده ها یا خنثی کننده های تگ های مرتبط هستند ، زمانی که بدون اطلاعفروشنده و بدون تسویه با صندوقدار جنسی از فروشگاه بیرون میرود گیت های موجود در ابتدای در ورودی هشدار داده و نگهبان را آگاه میسازند ، تگ هایی که روی جنس قرار می گیرند در دو نوع سخت و نرم میباشند.گیت ها که همراه با دوربین های مدار بسته امروزه در اکثر فروشگاه ها مورد استفاده قرار گرفته و نیاز اصلی فروشگاه میباشند ، از سیستم های دیگری پیروی میکنند به نام سیستم گیت RF,AM,EM که RF معروف ترین سیستم ها میباشد.

• گام دوم تجهیز فروشگاه به سیستم پوز یا سیستم صندوق فروشگاهی

سیستم پوز از مانیتور ، کیس کامپیوتر ، موس ، کیبرد ( درصورت touch لمسی بودن مانیتور ، نیازی به موس و کیبرد نمیباشد ) نمایشگر پایه دار برای دید مشتری ، بارکدخوان ،فیش پرینتر ، صندوق پول و نرم افزار فروش تشکیل میگردد که معمولا این سیستم به چند ترازوی فروشگاهی نیز متصل می گردد. ارتباط بین سیستم پوز فروشگاهی و ترازو یا به صورت شبکه و یا از طریق بارکد روی فیش صادر شده ، توسط ترازوی بارکدزن و ترازوی بارکد لیبل ایجاد می شود .

• گام سوم تجهیز فروشگاه به سیستم توزین دیجیتال

این سیستم در اصل ترازو دیجیتال میباشد که مشخصات این دستگاه شامل : دقت مناسب ، چاپگر داخلی یا پرینتر که گزارش اجناس فروخته شده توسط ترازو را بر روی رول باریک به صورت دقیق با اسم فروشگاه ، تاریخ فروش ، ساعت فروش و آدرس فروشگاه درج می نماید . ترازوها در دو نوع ترازوی بدون علمک ، ترازوی علمک دار که خود به چهار قسمتترازو پرینتردار ، ترازو لیبل زن ، ترازو بارکدزن ، ترازو بارکد لیبل تقسیم می گردد .

اگر فروشگاه در زمینه مواد پروتئینی اعم از گوشت و ماهی منجمد و کالباس و ژامبون نیز فعالیت دارد نیاز به خرید کالباسبر معمولی که کالباس و ژامبون را اسلاید میکند و در حالت پیشرفته تر کالباسبر اتوماتیک است که علاوه بر اسلاید کالباس و ژامبون بر حسب وزن و سایز دلخواه عمل توزین و وکیوم را نیز به عهده دارد . همچنین در مورد گوشت و ماهی منجمد نیز نیاز به دستگاه اره ماهی بر (اره ماهیبر یا اره ماهی)که قدرت برش گوشت به اندازه و سایز دلخواه را دارد نیز جزء نیاز های فروشگاه به شمار میرود .

• گام چهارم تجهیز فروشگاه به سیستم پولشمار تستر اسکناس

این قسمت که در صورت تمایل مدیر فروشگاه خریداری میگردد و جزوء نیاز اصلی به حساب نمیرود اما باید در نظر داشت که دستگاه پولشمار و تست پول در شمارش دقیق پول و همچنین در سرعت کار تاثیر گزار میباشد .


دیدگاه خود را بیان کنید